تزریق چربی به لب

Posted on

تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب روشی است که به کمک آن  شما می توانید لب‌ها ی خود را برجسته‌تر و شاداب‌ترکنید  وشما همچنین می توانید این تزریق را به برروی دولب یا بر روی لب بالایی یا لب پایینی انجام دهید.

همان گونه که می دانید لب‌ها از مهم‌ترین اجزای صورت هر فرد می باشد . شما با بزرگ و برجسته کردن لب ها می توانید مشکلاتی مانند باریک بودن لب بالایی و یا کم بودن حجم لب پایین را برطرف کنید.

تزریق چربی به لب

در تزریق چربی همیشه این  احتمال  وجود دارد درصدی از چربی تزریق شده توسط بدن شما پس زده شود. نتایج حاصل از تزریق چربی به لب  از چند ماه تا دو سال در فرد متغییر است.

چربی لازم برای تزریق از چه قسمتهای بدن است

برای تزریق چربی به لب محل مناسب برداشتن چربی  در افراد مختلف متفاوت  می باشد اما به طور کلی می توان گفت که چربی هایی که به رژیم غذایی مقاوم هستند گزینه خوبی برای تزریق چربی لب می باشد. قسمت های خارجی ران و باسن  چربی مناسب برای این تزریق را دارند.

اما به طور کلی می توان گفت که چربی زیر پوستی تمام مناطق بدن به این منظور استفاده می شود. پهلو ها، ران ها، کنار زانو و زیر شکم معمولا چربی مقاوم تری نسبت به رژیم غذایی دارندبنابراین برای تزریق مناسب است.

دلایل  تزریق چربی لب چیست

افراد برای انجام تزریق چربی لب هدفها و دلایل  مختلفی دارند  که در اینجا یه برخی از ِآنها اشاره شده است.

-یکی از دلایل تزریق چربی لب جوان سازی و پر کردن چربی از دست رفته لب می باشد.

– برجسته کردن لب ها و رسیدن به فرمی جذاب یکی دیگر از دلایل تزریق چربی به لب می باشد تزریق چربی در لایه های سطحی تر لب بیشتربه فرم دهی لب کمک می کند همین طور تزریق در لایه های عمیق تر به جوان سازی لب کمک می کند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که تزریق چربی درعضله مدور لب روش خوبی نیست زیرا باعث تورم د رعضله عمقی لب می شود و لبها بدون هیچ جذابیتی صرفاً موجب کلفت تر شدن و پهن تر شدن لبها می شود .

نحوه تزریق چربی به لب

افراد مناسب تزریق چربی چه کسانی هستند

تزریق چربی به لب، مناسب  افرادی است  که به دلیل بالا رفتن سن و ظهور علائم پیری در صورت، دچار کم شدن حجم لبها و چروکیدگی در این ناحیه شده اند.همچنین تزریق چربی مناسب افرادی است که  داوطلب پر بودن بیشتر لبها و جذابیت آن هستند

همان گونه که می دانید با بالا رفتن سن ، نواحی عمقی لب حجم کمتری پیدا می کند و، به تدریج عضله مدور لب به سمت بافتهای سطحی تری که قرمزی لب را ایجاد می کند نزدیک ترمی شود  ، در نتیجه لب پایین به سمت داخل تمایل پیدا می کند و لب بالا هم برجستگی خود را از دست  می دهد و دچار باریک شدگی  لب ها می شود.

اما این نکته قابل ذکر است که بهترین کاندید های تزریق چربی لب ، افرادی هستند که در جوانی لبهای پری دارند. این افرادبا تزریق چربی لب و بازگرداندن حجم لب ظاهری جوان تر و شاداب تری برایشان به ارمغان می آید.

افرادی که از قبل تزریق  نیز لبهای پروجذابی ندارند برای تزریق چربی خیلی مناسب نیستند.برای ایجاد یک لب جذاب ، تزریق چربی لب باید در بخش هایی از لب انجام گیرد که به لب پری بیشتری ببخشد.چنین تغییری نیازمند دقت خاص وشناخت لبها و بافتهای مرتبط اطراف است.

مزیت تزربق چربی به لب

البته انتخاب بهترین روش برای تزریق به لب معمولا توسط جراح پلاستیک صورت می گیرد چراکه جراح با توجه به ویژگی های ظاهری و سلامتی شما را ارزیابی می کند و با توجه به تخصص خود روش مناسبی را به شما پیشنهاد می دهد.

نکاتی که در تزریق چربی لب باید بدانید

-به دلیل پر خون بودن ونرمی بافت لب، بعد از تزریق میزان تورم نسبت به سایر مناطق صورت بیشتر خواهد بود و ممکن است تا ۳هفته تداوم داشته باشد.

-به دلیل اینکه  تحرک لبها نسبت به سایر قسمتهای صورت بیشتر است ، میزان ماندگاری چربی در این بافت کمتر است و به همین دلیل ممکن است فرد نیاز به تزریق مجدد داشته باشد. با وجود نتایج حاصل از تزریق و فرم طبیعی و جذاب لب به گونه ای است که داوطلبان این تزریق روز به روز بیشتر می شوند.

– برای زیباسازی وجوانسازی بیشتر لب ها تزریق چربی در نواحی اطراف لبها مثل گوشه لب، خط خنده ، ناحیه گونه روی حفره دهان ومحدوده زیر لب به سمت چانه ضروری است.

-در عین حال قبل از تزریق چربی لب باید به سایر ساختارهای حیاتی بدن نظیر شریان و ورید صورت، غده بنا گوشی و غدد دیگر بزاقی در ناحیه، دقت کافی داشته باشید تا سلامت فدای زیبایی نشود.

نحوه  تزریق چربی به لب

قبل ازتزریق چربی  سعی کنید اقدامات لازم را انجام دهید و به توصیه های بهترین متخصص پوست ومو در تهران  در این باره عمل کنید. اگر سیگارمصرف می کنید  باید سیگار را  به مدت ۲ ماه قبل از عمل ترک کنید واگر  از داروی خاصی استفاده می کنید پزشک خود را مطلع سازید. استفاده از آسپرین ها ، و داروهای ضد التهابی و یا بعضی از داروهای گیاهی باعث رقیق شدن خون وافزایش خونریزی می شود.

دلایل تزریق چربی به لب

در تزریق چربی به لب معمولا متخصص پوست و مودر تهران  چربی مورد نیازرا از ناحیه ای از بدن به روش لیپوساکشن برداشت می کند و پس از آماده سازی چربی به لب تزریق می کند. در این روش از آنجایی که از چربی بدن خود فرد استفاده می شود نتایج بسیار طبیعی می باشد و واکنش های آلرژیکی به حداقل می رسد.

هزینه و قیمت تزریق چربی به لب

هزینه تزریق چربی به لب بستگی به فاکتورهایی مثل مقدار چربی انتقال یافته و مورد نیاز برای تزریق  و اصلاحات  انجام شده بر روی بافت های چربی  می باشد درمان از طریق انتقال چربی و هزینه تزریق چربی به لب کمتر از سایر درمان های حجم دهنده و چاق شدن صورت است تزریق چربی به صورت یک روش جوانسازی ایمن با ماندگاری طولانی است که  نتایج و اثرات چشمگیر برای فرد به همراه دارد  همچنین میزان قیمت پروتز لب و گونه براساس نوع جراح و میانگین هزینه برای پروتز متفاوت می باشد.

 

 

مراقبتهای لازم بعد از تزریق چربی 

-بعد ازتزریق چربی  به لب  محل برداشت چربى را با باند کشى ویا گن برای دوهفته ،محکم بسته می شود.

– بعد از تزریق به مدت یک هفته ازوارد کردن فشارزیاد به محل تزریق جلوگیری کنید تا چربی ها جا به جا نشود .

-محل تزریق چربی و محلی که چربی از آن گرفته شده است برای مدتی دچار کبودی، تورم و درد شود. این حالت طبیعی است و به تدریج در طی چند روز تا چند هفته برطرف می شود.

– درهفته های اوّل تزریق، به مدت طولانی درمقابل آفتاب قرار نگیرید وازسونای خشک و بخارو حمام های طولانی مدت پرهیز می کند.

-درسه روزاول از کمپرس سرد درمحل تزریق محلی که چربی ازآن گرفته شده است قرار دهید ،سپس بر روی آن کمپرس گرم قراردهید تا کبودی و ورم  کمترشود.

صفحه اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *