جراحی بینی شکسته

Posted on

جراحی بینی شکسته

جراحی بینی شکسته یکی دیگر ازجراحی های بینی است . شکستگی بینی ممکن است براثرتصادف ویا برخورد با جسم سنگین و سخت بینی ایجاد شود . شکستگی بینی می تواند براثرزمین خوردن ،سقوط ، تصادف ، انواع ورزش هاو بسیاری از اتفاقات دیگراتفاق بیفتد. زمانی که بینی فرد می شکند ، درظاهر بینی فرد تغییراتی به وجود می اید که نیاز به جراحی بینی در او احساس می شود.

 

جراحی بینی شکسته

رایج ترین نوع شکستگی صورت دربیشتر مواقع  شکستگی بینی می باشد . بنابرمطالعات که در شکستگی صورت انجام گرفته است، نیمی از شکستگی های صورت شکستگی بینی می باشد.

 

زمانی که بینی فردی شکسته باشد باید در اولین روزهای شکستگی به جراح مراجعه کند. هرچه برای درمان ورفع شکستگی زودتراقدام کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت زیرا بینی های شکسته در روزهای اول  برای ترمیم آماده تر هستند.

 

 علایم شکستگی بینی چیست

هنگامی که بینی شما براثر حوادث مختلف آسیب می بیند معمولا بینی دچارکبودی، تورم و خونریزی می شود. علائمی که نشان دهنده شکستگی است عبارتند از :

حساسیت ودرد به هنگام لمس بینی ،ایجاد تورم درصورت یا بینی، کبودی در اطراف بینی ،بدشکلی و بد فرمی بینی (کجی بینی)ودر بشتر مواقع هنگامی که به بینی خود دست می زنید احساس  شکستگی ، خرد شدگی یا سایش به گوش تان  می رسد و دربینی  فرد درد و مشکلات تنفسی از طریق بینی به وجود می آید.

روش جراحی بینی شکسته

جراحی بینی و یاجا انداختن بینی با روش بسته  : این روش می تواند هم به صورت سرپایی ودر صورت نیاز به صورت  بستری انجام گیرد. انتخاب روش جراحی به میزان آسیب دیدگی ، وضعیت عمومی بیمار، امکانات درمان بستگی دارد.در این روش پس از جا انداختن بینی پانسمان می شود و بینی گچ گرفته می شود.البته این گچ  پس از گذشت پنج روز برداشته می شود.

جراحی بینی  یا جا انداختن با روش باز: در این روش  پزشک قطعات شکسته استخوان رابا دقت بسیاری جابجا می کند و در محل مناسب خود قرار می دهند.پزشک ازاین روش  سه الی شش ماه بعد از آسیب دیدگی استفاده می کند  به گونه ای که تمام ورم ها صورت وبینی  ازبین رفته باشد و استخوان ها تثبیت شده باشند.

 

شکستگی بینی در چه قسمت هایی رخ می دهد

شکستگی بینی بیشتر برروی استخوان و غضروف ها ی بینی اتفاق می افتد . ممکن است در شکستگی بینی لخته خونی در ناحیه تیغه بینی ایجاد می شود که باعث مشکلات تنفسی برای فرد شود که در این شرایط باید  خیلی سریع به جراح بینی مراجعه نمایید .

در صورتی که تیغه ی بینی  آسیب ببیند در ظاهر وداخل بینی مشکلاتی برای فرد ایجاد می شود زیرا تیغه بینی ترکیبی از استخوان وغضروف است که این تیغه سوراخ های بینی را از یکدیگر جدا می کند.

در جراحی بینی شکسته جراح ابتدا معایب  بینی را که بر اثر آسیب دیدگی ایجاد شده است را رفع کرده وسپس  مشکلات ظاهری بینی فرد را نیز برطرف می کند . در جراحی بینی شکسته عواملی که باعث انسداد بینی و راه های تنفسی بینی شده اند در این جراحی از بین می رود و بینی ظاهر زیبا تری نسبت به گذشته خواهد داشت .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *