روش جراحی شکم

Posted on

روش جراحی شکم

روش جراحی شکم یکی از موضوعاتی است که همرواره توسط متقاضیان جراحی شکم پرسیده میشود ، در رابطعه با جراحی زیبایی شکم باید برایتان گفت که این جراحی در واقع برای حذف چربی های شکم و پلو است و انجام این جراحی زیبایی شکم هم مناسب برای افرادی است که آن ها دارای چربی های اضافه در شکم و پهلو و دارای افتادگی پوست هستند  و همچنین برای خانم هایی که پس از زایمان های متعدد پوست شکم آن ها ترک هایی را پیدا کرده است.

انواع روش جراحی شکم

با جراحی زیبایی شکم میتوان از شر چربی های شکم خلاص شد و شکمی صاف را برای خودتان داشته باشید. پس برای زیباتر شدن و کوچک شدن شکم راه های متفاوتی وجود دارد  که ما در این مقاله برای کسب اطلاعات کافی شما از جراحی زیبایی شکمی اطلاعات مورد نیازتان را راجب انواع جراحی ها به طور کاملتوضیح خواهیم داد.

شما در اولین گام برای اینکه متوجه شوید که برای از بین بردن چربی هایتان کدام راه روش جراحی شکم مناسبی است پس شما باید با پزشک جراح تان جلسه مشاوره داشته باشید زیرا تشخیص اینکه چه از چه نوع جراحی باید برای شما به کار برده شود بدون شک به عهده جراح تان می باشد و شما برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی شکم داشته باشید باید از جراح متخصص خود مشورت بگیرید. جراحی زیبایی شکم همان طور که در مقاله های قبل هم گفتیم با آبدومینوپلاستی، لیپوساکشن، لیپوماتیک انجام میشود برای جراحی زیبایی شکم می توان از ترکیب روشهای جراحی شکم با هم استفاده نمود.

پس در نوع جراحی زیبایی شکم این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که انجام جراحی زیبایی شکم با توجه به میزان سن فرد و نیز میزان بزرگی شکم و پوست و افتادگی شکم و پهلو برای بیمار مشخص خواهد شد و تنها شخص که به بیمار کمک می کند جراح زیبایی میباشد که با معاینه بیمار بهترین روش جراحی شکم جهت جراحی  را به ارائه خواهد شد و در این جلسه بین بیمار و جراح، بیمار با توجه به نظرات خود پزشک تصمیم گیری برای انجام جراحی زیبایی شکم را می کند.

چهار روش جراحی شکم

جراحی آبدومینوپلاستی
جراحی زیبایی لیپولیزر
جراحی شکم با لیپوماتیک
جراحی با ترکیب چند روش جراحی شکم

روش جراحی شکم آبدومینوپلاستی

بیمارانی که دچار شل شدن عضلات و افتادگی شکم شده اند این روش به آنها توصیه داده میشود   در اینروش جراحی شکم پوست بیمار از ناف تا زیر شکم (محل تقریبی برش سزارین) کاملا از بدن جدا میشود  دراین جراحی برش دور ناف هم وجود دارد. درجراحی ابدومینوپلاستی که این جراحی همراه برش و بخیه انجام می شود و یکیاز روش های برداشت چربی شکم میباشد که متوجه شدید که شکم های شل و آویزان کاندیدای خوبی می باشند.

ترکیب دو روش ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک نیز برای بعضی از بیماران قابل انجام است و اضافه کردن لیپوساکشن یا لیپولیز به عمل جراحی شکم هنگامی رخ می دهد که در جراحی آبدومینوپلاستی فرد بیمار علاوه بر شلی پوست دارای چربی زیر پوست هم باشد پس در این روش جراحی شکم به طور همزمان باید چربی زیر پوست هم از بدن تخلیه شود . به این عمل لیپو ابدومینوپلاستی گفته می شود ترکیب دو روش ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک نیز برای بعضی از بیمارانبه کار برده میشود .

روش جراحی شکم جراحی لیپولیزر

از روش های دیگر پرطرفدار از بین بردن چربی  روش لیپولیز است که این جراحی یک روش جراحی کاملا کم تهاجمی که باعث تخریب سلول های چربی انباشت شده در بافت های مختلف بدن میباشد. در این روش جراحی شکم  ابتدا پزشک روی قسمتی که باید لیزر انجام شود از داروی بی حسی برای تزریق استفاده میکند و وقتی بی حسی موضعی انجام شود با ایجاد یک سوراخ کوچک در پوست و از طریق آن سوراخ ایجاد شده یک میکروکانولا با قطر ۱ تا ۲ میلی متر که حاوی فیبر نوری است را به پوست بیمار وارد میکند؛ و با انجام حرکات رفت و برگشت ملایم میله، انرژی لیزر به سلول های چربی انتقال داده میشود  و این انرژی باعث تخریب و پاره شدن سلول های چربی میشود و تخلیه این چربی ها به ۲ روش انجام می شود یا به روش فرآیند های متابولیسمی طبیعی خود بدن و یا بعد از تمام شدن کار با لیزر، تخلیه چربی از طریق ساکشن اعمال می شود.

از لیپولیزر برای رفع چربی های بدن در نقاط مختلف بدن مثل بازو، شکم، صورت، پهلو، ران، باسن، قسمتی از گردن و همچنین می توان از روش جراحی لیزر لیپولیز برای جراحی لاغری مجدد و یا همراه با انجام تکنیک های لیپوساکشن معمولی برای بهبود نتایج کلی و رضایت بیشتر بیماران استفاده کرد و نتیجه خوبی را به دست آورد. لیپولیزر در مقایسه با لیپوساکشن معمولی خونریزی، ورم و کبودی کمتر و دوره بهبودی سریع تر و دوره استراحت کمتری را نیاز دارد  و از این رو بیشتر افراد از این روشهای جراحی شکم بسیار استقبال می کنند.

 

jarahizibaee.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *